نحوه جلوگیری از خاموش شدن لاستیک های مخصوص خودرو

- Mar 21, 2020-

آیا دیده اید که هنگام رانندگی کامیون در جاده ، لاستیک ها ناپدید شده اند؟ این مورد است و دلیل ترک تحصیل بررسی شده است. این شل بودن بلبرینگ کامیون است که باعث ریزش تایر شده است. توجه کنید که دلایل اصلی ریزش لاستیک ها چیست؟


دلایل خاص سقوط لاستیک چیست؟


اولین نکته این است که پیچ های سست باعث ریزش لاستیک ها می شوند. بیشتر لاستیکها به دلیل حل شدن آجیل های ثابت بطور تصادفی خاموش می شوند. مخصوصاً بعضی از وسایل نقلیه به نگهداری آنها توجه نمی کنند. هنگام رانندگی به مدت طولانی در شرایط سخت جاده ، آجیل مستعد شل شدن است. اگر به موقع یافت نشد ، آسان است که باعث ریزش تایر شود. در حین رانندگی ، موارد بسیاری از تصادفات ناشی از ریزش لاستیک به ویژه در سرعت های زیاد رخ می دهد. پس از قطع شدن لاستیک به طور تصادفی ، آنها با مقدار مشخصی از انرژی جنبشی "کورکورانه" روی بزرگراه می چرخند. جلوگیری از تصادفات و ایجاد تصادفات رانندگی.


نکته دوم این است که اضافه بار شدید است و شرایط کار بد است. برخی از وسایل نقلیه سنگین بارهای سنگین دارند و بیشتر آنها برای پروژه های زیرساختی استفاده می شوند. به دلیل وجود حفره های جدی در زمین و بار سنگین ، تایر در حین برآمدگی بیش از حد تحت فشار قرار می گیرد و همین امر باعث می شود پیچ ​​ها از بین بروند و از بین بروند و پیچ های حوضه فولادی در بیشتر موارد در هنگام استراحت با ترد بودن همراه باشند. صدای ترک خوردگی تایر به راحتی پیدا می شود.


نکته سوم پیر شدن پیچ ها ، عدم نگهداری وسیله نقلیه است ، بسیاری از رانندگان کامیون را به مدت طولانی نگهداری نمی کنند و تعمیرات اساسی را انجام نمی دهند ، پیچ ها و آجیل به طور جدی پیر می شوند که این هم یکی از دلایلی است که باعث ریزش لاستیک می شود.


پس از خاموش شدن لاستیک ، وسیله نقلیه هنگام ترمز رانده می شود یا لغزش می کند که خطرات ایمنی قابل توجهی را برای خودرو ایجاد می کند.


نکته چهارم ، مراقب باشید از «دست سوم». وسایل نقلیه ویژه بزرگ مدت طولانی است که در جاده در حال دویدن هستند و در هنگام استراحت سنگین تر می خوابند. در این زمان ، ممکن است سارقانی به وجود بیایند. حتما مراقب دزدانی باشید که لاستیک ها را سرقت می کنند. بعضی اوقات ممکن است سارقان موفق نشوند ، اما ممکن است برخی از پیچ ها را از بین برده و یا سست کنند. اگر راننده آنها را به موقع پیدا نکرد ، عواقب آن واقعاً غیرقابل تصور است!


بنابراین ، تعمیر و نگهداری منظم بسیار مهم است ، حداقل برای اطمینان از اینکه خودرو می تواند در جاده بطور عادی باشد. در حین نگهداری ، باید به بازرسی ، تعمیر و نگهداری سالانه وسیله نقلیه توجه داشته باشیم تا وسیله نقلیه در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد.


همچنین قبل از رانندگی یک بازرسی بصری وجود دارد تا بررسی کند که پیچ و مهره چرخ کاملاً ، زنگ زده یا ترک خورده یا آسیب دیده است. بررسی کنید که آیا پیچ های چرخ می توانند از همان ابعاد آجیل چرخ شروع شوند یا خیر. اگر ناهمواری رخ دهد ، ممکن است باعث شل شدن آجیل یا شکسته شدن پیچ ها شود.


حالا به لاشه لاستیک توجه کنید. برای بررسی تایر ترک ، شکستگی و ساییدگی غیر طبیعی ، عمق شیارهای تایر را بررسی کنید و اندازه گیری کنید که آیا فشار تایر در محدوده مشخص شده است یا خیر. رانندگی تحت فشار غیرعادی لاستیک باعث افزایش فشار بر روی پیچ های چرخ می شود که این امر می تواند باعث شکستن پیچ ها و باعث خاموش شدن لاستیک شود.


مهمترین چیز اضافه بار نیست. اضافه بار بیش از حد فشار تایر را افزایش می دهد و در نتیجه حوادث ناگهانی مانند لاستیک سوراخ شده یا لاستیک قطع می شود. گفته می شود اکنون بارگیری بیش از حد جدی تر است. مجازات نشو!


چگونه در مواقعی که لاستیک ها خاموش می شوند با وضعیت اضطراری مقابله کنیم؟


دوم ، فرمان را محکم نگه دارید و هنگام خاموش شدن لاستیک ها به آرامی آهسته شوید. وقتی فرمان را هدایت می کنید ، وحشت نکنید. در این زمان ، شما نباید به سمت مسیر حرکت کنید. اگر مسیر رانندگی به طور ناگهانی تغییر یابد ، خودرو در هر زمان کنترل خود را از دست می دهد و راننده هیچ وقت و مکان اضطراری نخواهد داشت.


دوم ، به هر دلیلی وسیله نقلیه عقب را از طریق آینه نمای عقب مشاهده کنید. تا زمانی که در جاده ترمز می کنید و کند می شوید ، باید وضعیت وسیله نقلیه عقب را از طریق آینه نمای عقب رعایت کنید تا از برخورد عقب جلوگیری کنید. پس از افت سرعت ، بر اساس مسیر لاستیک های پر پرواز ، داوری کنید. شما باید از چپ یا راست خودداری کنید.


یک جفت:چگونه قطعات خودرو را انتخاب کنیم؟ بعدی:نقاط تعویض لوازم جانبی